MKiDN przyznało nam dofinansowanie w programie Infrastruktura kultury

Z radością informujemy o ogłoszonej właśnie decyzji finansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożonego przez nas projektu na rok 2024 w zakresie infrastruktury kultury. Zadanie dotyczy wyposażenia Filharmonii Sudeckiej w niezbędne do jej funkcjonowania instrumenty muzyczne oraz elementy oświetlenia estrady. Instrumenty, które dzięki tym środkom zakupimy, z uwagi na ich wysoką jakość i trwałość, zaspokoją istniejące braki, poprawią komfort pracy, a w ocenie muzyków orkiestry podniosą prestiż przed publicznością oraz gościnnymi solistami i dyrygentami. Uzupełnienie instrumentarium oraz wzbogacenie oświetlenia estrady o nowe rodzaje świateł przede wszystkim o cichszym niż obecnie poziomie pracy umożliwi podjęcie kolejnych ambitnych wyzwań i złożonych projektów artystycznych. Dziękując za korzystne dla nas rozpatrzenie wniosku ogromnie podekscytowani wydamy te środki jak najlepiej.