Ułatwienia dostępu

Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej

CHÓR DZIECIĘCY Filharmonii Sudeckiej powstał we wrześniu 2022 roku z inicjatywy Dyrektor Filharmonii Sudeckiej Agnieszki Franków-Żelazny.

Misja Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej
Misją działania Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu jest stworzenie bezpłatnej przestrzeni edukacyjno-artystycznej dla dzieci, których pasją jest śpiew. Przestrzeni muzycznej otwartej dla dzieci ze wszystkich środowisk kulturowych jak i ekonomicznych. Naszą misją jest również zapewnienie unikalnego programu edukacji muzycznej i występów chóralnych, który ma na celu wykorzystanie i rozwój potencjału każdego dziecka, przy jednoczesnym stworzeniu modelu artystycznej doskonałości, który wzbogaca osobowość każdego dziecka jak i szeroko pojętą społeczność.

Zajęcia w Chórze Dziecięcym Filharmonii Sudeckiej
Udział w zajęciach Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej rozbudza wyobraźnię i muzykalność, a właściwy dobór ćwiczeń emisyjnych i repertuaru pozwala doskonalić głos, dykcję, poczucie rytmu oraz kształtuje zainteresowania muzyczne. Filharmonia Sudecka zapewnia wszystkim uzdolnionym i chcącym śpiewać dzieciom możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zajęciach Chóru, a także koncertowania na deskach Filharmonii Sudeckiej wraz z zawodową Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej już na początkowym etapie rozwoju muzycznego, co stanowi dla dzieci ogromną wartość artystyczną, edukacyjną, wychowawczą jak i wielką przygodę życia.

Podczas zajęć dzieci pracują nad poczuciem rytmu wykonując ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, uczą się przygotowywać ciało oraz głos do pracy poprzez ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, artykulacyjne oraz fonacyjne. W dalszej części zajęć chórzyści pracują nad repertuarem, który dostosowany został do ich możliwości wokalnych. 

CHÓR DZIECIĘCY Filharmonii Sudeckiej prowadzony jest w dwóch grupach wiekowych:
Grupa młodsza – dzieci w wieku od 6 do 9 lat
Grupa starsza – dzieci i młode osoby w wieku od 10 do 15 lat
Próby obu grup odbywają się dwa razy w tygodniu. Realizowane są próby sekcyjne oraz tutti. 

Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej prowadzony jest przez oddaną, ciepłą i serdeczną pedagog i chórmistrzynię Panią Annę Kupczyńską.

sezon 2022/2023
Dotychczas w repertuarze chóru znalazły się utwory z bajek Disneya (Król Lew, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Zaplątani, Mój brat niedźwiedź, Herkules), polskich bajek i filmów dla dzieci (Miś Colargol, O dwóch takich, Miś Uszatek, Pszczółka Maja, Wielka Podróż Bolka i Lolka, W pustyni i w puszczy, Akademia pana Kleksa, Przygody Tolka Banana)  oraz inne utwory na chór I oraz II-głosowy (m.in. S. Moniuszko, Pieść Wieczorna oraz Kum i Kuma).

Koncerty Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w sezonie 2022/2023:

03.12.2022 r. Mikołaj w Filharmonii
Podczas tego koncertu Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej miał okazję współpracować z Chórem Dziecięcym Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej.

17.12.2022 r. Koncert Mikołajkowy w CH Galeria Victoria w Wałbrzychu
Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu wystąpił na zaproszenie CH Galeria Victoria z okazji Koncertu Bożonarodzeniowego.

12.03.2023 r. Koncert Rodzinny w Filharmonii Sudeckiej
Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej przygotował specjalny program dla najbliższych.

4.06.2023 r. Dzieckiem być, to kochać i być kochanym
Filharmonia Sudecka – koncert Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej wraz z Chórem Dziecięcym Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu poświęcony Dzieciom, aby zawsze dbały o siebie, o własny uśmiech, szczerość i otwartość.

Regulamin Chóru Dziecięcego

KONTAKT

Anna Kupczyńska
kierownik chóru
chor.dzieciecy@filharmoniasudecka.pl