Ułatwienia dostępu

9. Festiwal Tańca w Wałbrzychu – warsztaty taneczne z Helen Kindred

Stowarzyszenie „Radość Życia” zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne z Helen Kindred, które odbędą się w dniach 9-10 września 2023 r.  Są one otwarte dla wszystkich bez względu na wiek i doświadczenie w tańcu. Osoby biorące udział w warsztacie mogą wystąpić podczas 9. Festiwalu Tańca w Wałbrzychu w niedzielę o 19.00 w Filharmonii Sudeckiej, prezentując krótką cześć z warsztatów. Filharmonia Sudecka jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Zapisy na warsztaty: Maga.judd@gmail.com

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. „Centrum Aktywności Seniora” w ramach Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+ na lata 2021-2025 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Spektakl podczas Festiwalu utworzono w ramach projektu „Działamy Pełni Pasji i Radości” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu NOWEFIO na lata2021-2030 Organizator: Stowarzyszenie „ Radość Życia” w Wałbrzychu.

Bezpłatne wejściówki na niedzielny pokaz tańca:
st.radosczycia@gmail.com
tel. 509 466 919

Helen Kindred jest artystką tańca i praktykiem ruchu, której praca opiera się na praktyce i filozofii Irmgard Bartenieff oraz Systemie Ruchu Labana Bartenieffa. Jej prace, które angażują ludzi i miejsca, tworząc improwizowane gry i występy za pomocą dotyku, tekstu i obrazu, były prezentowane na całym świecie. Helen jest dyrektorem artystycznym Dancing Strong Movement Lab; zespół jest zaangażowany w dostęp i możliwości w tańcu i sztuce dla wszystkich oraz jest dyrektorem tańca na Middlesex University London. Helen uzyskała tytuł licencjata (z wyróżnieniem) studiów tanecznych, a później tytuł magistra choreografii na Roehampton University. Posiada doktorat z Middlesex University – taniec w pomiędzy: (re)articulation Bartenieff Fundamentals poprzez improwizowane spektakle taneczne (2021).

Warsztaty Helen mają na celu twórcze dzielenie się w tańcu, w kontekście technik opartych na tańcu współczesnym, choreografii i improwizacji. Jej zajęcia koncentrują się na badaniu wydajności w ruchu, podnoszeniu świadomości sensorycznej poprzez improwizację w wielokierunkowych i dynamicznych układach tanecznych. Jej zajęcia są dostępne dla wszystkich, a tempo i złożoność określane są przez osoby w każdym wieku i z każdymi predyspozycjami ruchowymi.