Ułatwienia dostępu

Informacje ogólne – bilety do Filharmonii Sudeckiej

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami sprzedaży biletów do Filharmonii Sudeckiej.

Można je nabyć w kasie instytucji w godzinach jej otwarcia 13:00-15:30 od wtorku do czwartku. W piątki koncertowe prowadzimy sprzedaż na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. W pozostałe piątki kasa jest otwarta w standardowych godzinach.

Kontakt telefoniczny w godzinach otwarcia kasy: tel. kom.: 501 674 397
e-mail: bilety@filharmoniasudecka.pl

Bilety do Filharmonii w Wałbrzychu – jak je kupić?

Filharmonia Sudecka oferuje bilety normalne, ulgowe oraz w formie abonamentów. W razie pytań dotyczących ich zakupu zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach otwarcia kasy lub poprzez adres e-mail podany na naszej stronie.

Abonamenty oraz ulgowe bilety do Filharmonii Sudeckiej

Bilety ulgowe przysługują:

  • Bilety ulgowe I przysługują emerytom, rencistom, młodzieży szkolnej uczącej się w trybie dziennym, osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności, opiekunowi osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny, grupom zorganizowanym min. 20 osób.
  • Bilety ulgowe II na wskazane przez Filharmonię koncerty przysługują młodzieży ze szkół muzycznych za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, zorganizowanym grupom szkolnym – min. 10 osób. Bilety ulgowe II dostępne są tylko w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej.
  • Dzieci do 3 roku życia są wpuszczane wraz z opiekunem na jego bilet (jedno miejsce siedzące), przy czym na jednego opiekuna może przypadać jedno dziecko w wyżej wymienionym wieku.
  • Dla grup zorganizowanych od 20 osób Filharmonia oferuje możliwość zakupu wszystkich biletów w cenie biletu ulgowego.

W przypadku chęci nabycia biletów grupowych, prosimy o kontakt z Kasą biletową Filharmonii Sudeckiej.

Dokument uprawniający do ulgi należy okazać przed wejściem do sali koncertowej.

Osoby, które dokonały zakupu biletów ulgowych a nie posiadają ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi są zobowiązane zgłosić się do kasy biletowej w celu uiszczenia dopłaty do biletu normalnego pod rygorem niewpuszczenia na salę koncertową.

Abonament indywidualny:

  • PLATYNOWY – przy zakupie biletów na wszystkie koncerty, z wyjątkiem koncertów edukacyjnych – rabat 30%
  • ZŁOTY – przy zakupie biletów na 20 i więcej wybranych, różnych koncertów – rabat 20%
  • SREBRNY – przy zakupie biletów na 15 do 19 wybranych, różnych koncertów – rabat 15%
  • BRĄZOWY – przy zakupie biletów na 10 do 14 wybranych, różnych koncertów – rabat 10%
  • KONCERTY FAMILIJNE – koszt 200 zł

Koncerty Familijne w Filharmonii Sudeckiej:

  • cena 20 zł z wyjątkiem dwóch koncertów DZIECI – DZIECIOM (3.12.2023, 2.06.2024), które są w cenie 50/30 zł.

Przy zakupie abonamentu na wszystkie 10 koncertów, cena za każdy wynosi 20 zł.

Aby ułatwić naszym gościom zakup biletów, przygotowaliśmy internetowy system rezerwacji. Pozwala on na wygodne zamówienie biletów bez wychodzenia z domu. Warto to robić zwłaszcza na wydarzenia cieszące się dużą popularnością, gdyż zakup biletów z wyprzedzeniem daje gwarancję uczestnictwa w wydarzeniu.

Filharmonia Sudecka – ceny biletów  

Ceny biletów Filharmonii Sudeckiej zależą przede wszystkim od wybranego miejsca na sali, a także od konkretnego wydarzenia. Najtańsze z nich zaczynają się już od 20 – 30 złotych za bilety normalne.

Udział w koncertach specjalnych jest nieco droższy, gdyż ceny biletów na takie wydarzenia to 60 – 90 zł. Warto jednak pamiętać o możliwości zakupu abonamentów, które pozwalają nabyć bilety z atrakcyjnymi zniżkami. Są one świetnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników muzyki, którzy chętnie odwiedzają naszą Filharmonię. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem oraz zakupu biletów na wydarzenia.