Aleksandra Kubas-Kruk, Anna Bernacka, Monika Kruk

Aleksandra Kubas-Kruk, Anna Bernacka, oraz Monika Kruk są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Każda z artystek niezależnie występuje na scenach muzycznych w Polsce i za granicą (Teatry Operowe, Filharmonie).

Wspólnie połączyły swoje siły w 2019 roku. Wykonały wówczas w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu wszystkie cykle pieśni Mieczysława Wajnberga dedykowane głosom żeńskim. W ramach programu Scena Muzyki Polskiej, w 2021 roku wystąpiły z recitalami w Filharmonii Narodowej w Warszawie, oraz w Filharmonii Kameralnej w Łomży.

W roku 2023 pojawiła się płyta nakładem wytwórni DUX „Weinberg (un)discovered”, która otrzymała nominację do Fryderyków. Artystki są zapraszane na liczne Festiwale oraz koncerty. Wystąpiły m.in. w Krakowskim Forum Kultury, Zamościu /podczas Pardes Festiwal/, w radiu RDC (Kwarantanna w HI-FI), oraz w Salzburgu w ramach Festiwalu WOD – Weinberg 2023. Na początku 2024 pojawiły się nagrania na kanale You Tube z pieśniami polskich kompozytorów napisanych po 1920 r. (m.in. Piotr Perkowski, Tadeusz Zygfryd Kassern, Henryk Opieński, Stanisław Wiechowicz), które artystki zrealizowały dzięki Stypendium MKiDN.

We wrześniu artystki wystąpiły z serią koncertów dedykowanych Julianowi Tuwimowi w 130 rocznicę urodzin. Wykonały wówczas pieśni Szymona Laksa, Witolda Lutosławskiego oraz Mieczysława Wajnberga do słów poety. Trio stale poszerza swój repertuar o nowe utwory głównie polskich kompozytorów zapomnianych, bądź rzadko wykonywanych na estradach muzycznych.