Ułatwienia dostępu

Chór

Powstaje Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej – zapisy ruszają 2 września.

W nowym sezonie Filharmonia Sudecka im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu poszerza swoją ofertę programową. Jedną z propozycji będzie Chór Dziecięcy, który rozpocznie próby już we wrześniu. Skład zespołu zostanie ustalony na spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się w dniach 2 i 9 września 2022 r. o godzinie 16:30 w Filharmonii Sudeckiej (ul. Słowackiego 4, Wałbrzych). Do udziału w nich zaproszone są wszystkie zainteresowane dzieci w wieku 6-14 lat

Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej jest pionierskim projektem instytucji, zainicjowanym przez nową dyrektor filharmonii Agnieszkę Franków-Żelazny, jedną z najbardziej uznanych dyrygentek chóralnych w Polsce i Europie. Zajęcia chóru odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: 6-10 lat i 11-14 lat. Młodsza grupa będzie spotykać się w piątki w godzinach: 14:00-15:00 i w soboty od 9:00 do 10:30, starsza, podzielona na dwa głosy, będzie miała swoje zajęcia w piątki w godzinach: 15:15-16:15 (jeden głos) i 16:30-17:30 (drugi głos) oraz w soboty od 10:45 do 12:15 (oba głosy).

Chór prowadzić będzie Anna Białek, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Podczas zajęć dzieci uczyć się będą śpiewu chóralnego od podstaw, prowadzone będą też warsztaty z emisji głosu oraz ogólne ćwiczenia umuzykalniające. Chór przygotowywać będzie repertuar, który zaprezentuje podczas występów w Filharmonii Sudeckiej między innymi podczas Koncertu Mikołajkowego czy Koncertu na Dzień Dziecka. Chórowi towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej. W przyszłości planowane są również występy wyjazdowe.

Zajęcia Chóru Dziecięcego mają na celu nie tylko rozwój artystyczny dziecka. Nauka śpiewu ma szereg korzyści dla jego sfery psychologicznej, społecznej i fizycznej. Przygotowanie zajęć chóru przez doświadczonych pedagogów pozwoli też na prowadzenie ich w ten sposób, żeby stanowiły wartościowe uzupełnienie podstawy programowej realizowanej w szkołach. 

Zapisy do Chóru Dziecięcego Filharmonii Sudeckiej

2.09.2022, 16:30
9.09.2022, 16:30

Filharmonia Sudecka, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Dla dzieci w wieku 6-14 lat.