Ułatwienia dostępu

Dizzy Boyz Brass Band

Czy wiecie, co łączy największe światowe przeboje, które porywają swoją muzyką do tańca? W każdym ważną rolę odgrywają instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie.


Właśnie taka idea przyświecała Jakubowi Domańskiemu, założycielowi Dizzy Boyz Brass Band. W 2013 r. stworzył zespół występujący w typowo noworleańskim składzie brass bandu i wykonujący covery największych przebojów muzyki rozrywkowej, muzyki filmowej i jazzowej. W repertuarze Dizzy Boyz Brass Band znajdziemy najbardziej znane hity takich artystów, jak Pharell Williams, Bruno Mars czy Justin Timberlake. Zespół ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach w Polsce i Europie, m.in. na International Trumpet Guild, Musikprob Brass Festiwal, Enter Enea Festiwal, Made Chicago, Next Fest Music Showcase & Conference, Animator i wielu innych.


Program “From Poland to Hollywood and more”:
Repertuar stanowią utwory polskich kompozytorów, którzy tworzyli w Hollywood, takich jak Henryk Wars, Bronisław Kaper czy Krzysztof Komeda. Oprócz standardów muzyki jazzowej i filmowej zespół wykonuje również znane utwory z gatunku polskiej muzyki pop oraz swoje autorskie kompozycje.
Do tej pory zespół wydał dwie płyty.