• To wydarzenie minęło.

Koncert Familijny w Filharmonii Sudeckiej DZIECI – DZIECIOM. “FreDro” – koncert z Mikołajem

3 grudnia, 2023 - 11:00 - 12:00

03.12.2023, niedziela, godz. 11:00
Koncert Familijny w Filharmonii Sudeckiej DZIECI – DZIECIOM. FreDro

Ewa Fabiańska-Jelińska FreDro – Poemat na chór dziecięcy, orkiestrę symfoniczną i aktorów lalki; Karolina Jefmańska – libretto

Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej
Anna Kupczyńska – przygotowanie chóru
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Piotr Starczak – aktor
Aneta Głuch-Klucznik – aktorka

FreDro to wyjątkowy spektakl muzyczny, w którym przypomnimy sobie popularne postacie z utworów Aleksandra Fredry. Oryginalny scenariusz, napisany przez Karolinę Jefmańską, zaprowadzi nas w świat wyobraźni hrabiego Fredry. Połączenie tekstów mówionych, śpiewanych i motywów granych na instrumentach tworzy wyjątkową fabułę będącą swoistym hołdem złożonym poecie w 230 – rocznicę urodzin.

Czas trwania: 60 min
Ceny biletów: 50 / 30 zł

Dofinansowano ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Data:
3 grudnia, 2023