Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu

Członkami orkiestry są uczniowie i absolwenci Szkoły. W każdym roku szkolnym orkiestra przygotowuje kilka programów i wykonuje kilkanaście koncertów symfonicznych i oratoryjnych, które wpisały się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. Są to m.in. koncerty Bożonarodzeniowe, Wielkopostne, Noworoczne, charytatywne i z okazji Świąt Narodowych.

Orkiestra współpracuje z Federacją „Eurorchestries” biorąc udział w festiwalach w Charente Maritime (Francja) i Koszycach (Słowacja). Kilkakrotnie występowała w ramach Festiwalu „Young Classic” we Wrocławiu, Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich we Wrocławiu, a także w ramach Festiwalu „Szalone Dni Muzyki” organizowanego przez Teatr Wielki w Warszawie. Ich nagranie „Karnawału zwierząt” C. Saint-Saensa na kanale YouTube zrealizowane podczas „Szalonych Dni Muzyki” ma ponad 2 mln odsłon.

Przez wiele lat zapraszana przez Politechnikę Wrocławską do oprawy artystycznej wszelkiego rodzaju oficjalnych uroczystości jakie odbywały się w tej uczelni (inauguracje roku akademickiego, koncerty inauguracyjne, doktoraty honoris causa, etc.).
Orkiestra ma również na swoim koncie nagranie płyty CD z „Requiem” W.A. Mozarta.
Dyrygentem orkiestry jest Małgorzata Sapiecha-Muzioł; sekcję instrumentów dętych przygotowuje Czesław Czopka.