Zapraszamy na “Weekend seniora z kulturą” w Filharmonii Sudeckiej

Zapraszamy seniorów do naszej filharmonii!

5 i 6 października obchodzimy ogólnopolski “Weekend seniora z kulturą”! Ta akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwia seniorom z całej Polski skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej w naszym kraju i włączenie się do życia kulturalnego.

Filharmonia Sudecka również przyłącza się do tej inicjatywy i mamy dla seniorów propozycję na kulturalne rozpoczęcie weekendu. Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym koncercie „Ze wschodnich Czech do Pragi i Wiednia”. Już w piątek 4 października o godz. 19:00 w Filharmonii Sudeckiej będziemy gościć muzyków z Czech, a dokładniej z Hradec Kralove! Więcej o koncercie.

W ramach “Weekendu seniora z kulturą” bilety na ten koncert seniorzy kupią jedynie za 1 zł! Cena obowiązuje w przypadku zakupu grupowego w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej. Więcej informacji:

Kasa biletowa: czynna wtorek – czwartek 13:00 – 15:30, tel. 501 674 397

Historia naszych stosunków z Hradec Kralove sięga założenia Filharmonii Sudeckiej czyli roku 1978 – wtedy właśnie w czeskim Hradec Kralove swój pierwszy koncert dała wałbrzyska orkiestra symfoniczna. A dziś, to orkiestra Filharmonii Hradec Kralove wraz z wybitnym dyrygentem Vojtechem Spurnym i klawesynistką Moniką Knoblachovą zagrają dla naszej wałbrzyskiej publiczności. Koncert będzie okazją dla melomanów do odkrywania mniej znanych utworów czeskich kompozytorów okresu klasycyzmu i tych współczesnych. To prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i możliwość poszerzania swoich horyzontów.

Serdecznie zapraszamy!