Ułatwienia dostępu

Artur Dutkiewicz

Pianista improwizator oraz kompozytor, nazywany “ambasadorem polskiego jazzu” (JazzForum 12/2012). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydział Jazzu /kompozycja i aranżacja/. Występował w blisko 70 krajach, na festiwalach i w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Odznaczony przez MKiDN srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Laureat wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.

Artur Dutkiewicz prowadzi własny zespół Artur Dutkiewicz Trio oraz występuje SOLO. Wydał 7 autorskich albumów oraz wiele z innymi wykonawcami. Koncertował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Thesaloniki Ethno Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Kontu Festival – Helsinki, Utsav Int. Jazz Festival – New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival, Izmir European Jazz Fest.

Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka, zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli “Proces” F. Kafki i “Taniec Lokatora”. Przez wiele lat powadził klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży. Często zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie (2006 i 2008). Prowadził wiele MasterClass dla studentów m.in. w Chinach, na Litwie, w Turcji, Ukrainie, Peru, Tunezji, na Filipinach, w Meksyku.