Ułatwienia dostępu

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Beethoven – prekursor Romantyzmu

12 maja, 2023 - 19:00

W piątek 12 maja, usłyszą Państwo znakomite utwory: Franciszka Lessela (jedynego polskiego ucznia Josepha Haydna), Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Koncert poprowadzi brytyjski dyrygent Henry Kennedy. 

Magiczny romantyzm odnajdą Państwo już w pierwszej części koncertu, w którym artyści zaprezentują Finale molto presto Franciszka Lessela. Jest to jedyny ocalały fragment jednej z sześciu zaginionych symfonii kompozytora. Dzieło, choć mało znane, ukazuje wielki talent polskiego kompozytora ujęty w pięknej i ciekawej melodyce. 

W kolejnej odsłonie koncertu usłyszą Państwo przepiękny utwór W.A. Mozarta – Koncert fletowy D-dur KV 314, w którym zabrzmi delikatny a jednocześnie szykowny instrument solowy, zaczarowany przez flecistkę Ildiko Juhasz z towarzyszeniem orkiestry.

Zaś w ostatniej części koncertu zapraszamy na doznanie całej istoty romantyzmu Beethovena, widocznego w jego niepokornej naturze, w woli przełamywania wypracowanych schematów i czynienia wyłomów w utartych formach. Pierwszą „jaskółką” zwiastującą nadchodzący XIX wiek jest niewątpliwie II Symfonia D-dur.

Wykonawcy:

Henry Kennedy – dyrygent
Ildiko Juhasz – flet
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

Program:

Franciszek Lessel  Finale molto presto
Wolfgang Amadeusz Mozart  Koncert fletowy D-dur KV 314
Ludwig van Beethoven  II Symfonia D-dur op.36

Kup bilet – Bilety na Beethoven – prekursor Romantyzmu

Szczegóły

Data:
12 maja, 2023
Godzina:
19:00

Miejsce wydarzenia

Milicz
56-300 Poland