Ułatwienia dostępu

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kwartet Sudecki

13 maja, 2023 - 18:00

W sobotę  13 maja Filharmonia Sudecka zaprasza Państwa na kameralny koncert z cyklu Muzyczne Podwieczorki” w bardzo polskim klimacie muzycznym. Wykonawcami będą Artyści, którzy na co dzień są muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej. 

W pierwszej część koncertu zabrzmią dwa kwartety smyczkowe Stanisława Moniuszki. Obydwa utwory są kompozycjami młodzieńczymi Stanisława Moniuszki i  charakteryzują się niezwykłą prostotą lecz nie są pozbawione pewnego wdzięku i mogą z powodzeniem spełniać zadanie domowej muzyki.

Na zakończenie wieczoru mamy dla Państwa fascynującą niespodziankę muzyczną. Zabrzmi utwór o ogromnej energii, rytmice z echem nuty podhalańskiej, utwór śmiały i jednocześnie niesamowity. Opowiemy w  nim historię którą każdy z Państwa odkryje sam dla siebie.
Henryk Mikołaj Górecki tak napisał o swych kwartetach:

[…] całe życie nie pisałem [muzyki kameralnej] bo miałem pietra przed kwartetami smyczkowymi. Uważałem i uważam, że rzeczywiście już po Beethovenowskich, po kwartetach Bartóka, Szostakowicza […] pisze się na cztery instrumenty, ale nie na kwartet smyczkowy…

Koncert kameralny

Wykonawcy:
Anna Osowska-Kud – I skrzypce
Olga Małyk – II skrzypce
Zofia Kowalczyk – altówka
Wojciech Kud – wiolonczela

Program:
Moniuszko  I kwartet smyczkowy d – moll
Moniuszko  II kwartet smyczkowy F-dur
M. Górecki  II kwartet smyczkowy Quasi Una Fantasia op.64

Kup bilet – Kwartet Sudecki

Szczegóły

Data:
13 maja, 2023
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Milicz
56-300 Poland